Haber

Fahrettin Koca: Gazze’ye yardım taşıyan uçağımız yarın kalkacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İsrail saldırılarının devam ettiği Filistin’in Gazze Şeridi’ne ilaç ve tıbbi malzeme taşıyan uçağın yarın sabah Mısır’a gideceğini duyurdu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Fahrettin Koca, “Gazze’ye yardım amacıyla Cumhurbaşkanlığımıza ait bir uçak yarın sabah ilaç ve tıbbi malzemeyle birlikte Mısır’a hareket ediyor. Burada 20 uzmandan oluşan bir doktor grubu bulunacak. Uçakta Mısır Sağlık Bakanı Khaled Abdel Gaffar ile gerekli görüşmeleri yaptım.” “20 kişilik uzman ekibimiz, Mısır makamlarının ve Gazze halkının ihtiyaç duyduğu ilaç, tıbbi malzeme ve cihazları tespit edecek. Grubumuz ayrıca El-Ariş Havalimanı ve Refah’ta kurulacak sahra hastanelerimizin fizibilite çalışmalarını da yürütecek” Sınır Kapısı Mısır Sağlık Bakanlığı ile yapılan planlamalar çerçevesinde” dedi. .

Tıbbi malzeme taşıyan 3 uçağın gönderileceğini belirten Koca, şöyle devam etti:

“Bu faaliyetlerle eş zamanlı olarak Mısır Sağlık Bakanlığı’nın sunduğu ihtiyaç listesindeki ilaç, tıbbi malzeme ve tıbbi cihazların 3 kargo uçağımızla El-Arish Havalimanı’na gönderilmesi planlanıyor. Ayrıca gerekli uyum tamamlandıktan sonra gerekli uyum tamamlandıktan sonra , sahra hastaneleri ve ambulansların gemiyle bölgeye sevk edilmesi planlanıyor.

Fizibilite çalışmalarını yürütecek grubumuzun, söz konusu ilaç ve tıbbi sarf malzemelerini Gazze’deki mağdurlara ulaştırılmak üzere ilgili taraflara teslim etmesi planlanıyor. Dünyanın tüm duyarlı insanlarının yüreğini neşelendirecek bir çabamız var: Refah kapısından geçiş için yardım başlatmak! İnsanlığın gözü Gazze için harekete geçebilecek ülkelerde. Milletimiz bilmelidir ki, mümkün olan her şey yapılıyor.” (HABER MERKEZİ)

haberdogansehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu