Haber

Beylikdüzü’nde Secap için Çalışmalar Başladı

Beylikdüzü Belediyesi ile İstanbul Enerji A.Ş. arasında yıl ortasında imzalanan “Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı (SECAP)” iş birliği protokolünün ardından çalışmalara başlandı. Teknik ekip ve iç paydaşların bilgilendirildiği ilk toplantıda yıl içinde yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Beylikdüzü Belediyesi, İstanbul Power A.Ş. Banka ile iş birliği içinde oluşturulacak “Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı (SECAP)” çalışmaları hızla başladı. İlk etapta teknik heyet ve iç paydaşların bilgilendirilmesi adına gerçekleştirilen toplantı Beylikdüzü Atatürk Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Belediyenin farklı birim ve müdürlüklerinde görev yapan çalışanların katıldığı toplantıda eylem planının oluşturulması için yıl içinde yapılacak çalışmalar aktarıldı. Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü, Prof. Dr. Ayşegül Özbakır Acımert ve Doç. Erhan Kurtarır; Sera gazı envanteri oluşturma ve hesaplama müdürlükleri tarafından SECAP oluşturma sürecinin aşamaları ve belediye iç uyumu hakkında sunumlar yapıldı.

“Sera gazı salınımını bir an önce durdurmak zorundayız”

Eylem planının ilk aşamasının bilgi toplamak ve envanter oluşturmak olduğunu belirten Beylikdüzü Belediyesi Çevre Sorumlusu Tuncay Canpolat, “Bugün sera gazı emisyonlarını durdursak bile küresel ısınmanın etkisi yıllarca devam edecek. O yüzden zaman kaybetme lüksümüz yok. Bu salınımı bir an önce durdurmak zorundayız. Değerli Önderimiz Mehmet Murat Çalık, SECAP’ın tanıtım toplantısında 2030 yılına kadar emisyonları yüzde 40 oranında azaltmayı hedeflediğimizi dile getirdi. Öncelikle iç paydaşların bu projeyi sahiplenmesi gerekiyor. Mevcut şehir ve toplum düzeninin hizmet kalitesini nasıl yükseltebiliriz üzerine çalışmalı ve eylem planını tüm detaylarıyla ortaya koymalıyız” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu