Yaşam

Adana’da kalıp buzla dönmek: ‘Ancak böyle soğutabiliriz’

Türkiye’nin en sıcak illerinden biri Adana Türkiye’de hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. şehirde sıcaklık Gölgede 43,5 derece olarak ölçülürken, park ve bahçelerde termometreler 52 dereceye ulaştı. Uzun yıllardır Adana’da faaliyet gösteren Mehmet İkram Taş, sıcak havalardan bunalan müşterilerine buzlu sunumlar yapmaya başladı. Önce kuru buzu masaya koyan Taş, ardından kalıp ve buzu masaya yerleştirdi. Ardından buzun üzerindeki odunlara birer metre uzunluğundaki piton döneri ekleyerek salatalara buz kattı. Buzlu masada dönerOnları yiyen müşteriler hizmetten memnun kaldılar.

Mehmet İkram Taş, “Adana’da son günlerde sıcaklık çok arttı. Klima açık olmasına rağmen müşterilerimiz sıcaktan şikayetçiydi. Ben de böyle bir çözüm buldum. Ancak bu şekilde müşterilerimizi soğutabiliriz. Önce kuru buz ile görsel bir şölen oluşturuyoruz ardından kalıp buzu tahtaya dizip masanın ortasına yerleştiriyoruz. Daha sonra 1 metre uzunluğundaki dönerimizi tahta bir tahta ile tekrar buz kalıbına alıyoruz.”terimleri kullandı.

Öte yandan, dönerin soğuyunca geri gönderildiğini vurgulayan Taş, bu sunumla insanların şikayetlerinin bitmediğini vurguladı.

Müşterilerden Bahri Öz, sunumdan memnun kaldığını belirterek, “Geldiğimizde havanın çok sıcak olduğunu belirtmiştim. Böyle bir sunum da yaptılar. Çok beğendim klima yanımızda çalışıyor sanki”söz konusu.

sultanhisarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu